Kas ir TRE®?

Kas ir TRE?

Saīsinājums TRE® veidojas no tā angļu nosaukumu “Trauma Releasing Exercises”  vai “Tension Releasing Exercises” pirmajiem burtiem. Tulkojumā – traumu vai sasprindzinājuma atbrīvojoši vingrinājumi. (Metodes  izstrādātāja Dr.Dāvida Berčeli  (Dr. David Berceli) izdotajās grāmatās un materiālos parādās abi nosaukumi).

Dzirdot vārdu trauma, pirmais, kas nāk prātā ir smaga avārija vai nelaimes gadījums, kurš ir atstājis smagas fiziskas un/vai emocionālas sekas. Protams arī tas, bet uzreiz jāpiebilst, ka ar jēdzienu “trauma” šīs metodes ietvaros saprot jebkuru situāciju, kuras sekas mums ir bijušas traumējošas un nepanesamas. Tā var būt atmiņa par to, kā tu izstiepies uz celiņa pašā 100 m skrējiena sākumā vai aizmirsi tekstu publikas priekšā, tas var būt aizvainojošs strīds ar savu mīļoto, vai līdz kauliem stindzinoša pieredze tumšā sānielā. Viennozīmīgi arī tas, ko ikdienā ilgi un rūpīgi uzkrājam ķermenī strādājot garas stundas, “norijot” aizvainojumus, neļaujot sev atpūsties un izgulēties. Citiem vārdiem sakot – visu, kas rada spriedzi, stresu un sasprindzinājumu.

TRE® pamatā ir koncepcija, ka mūsu ķermenis ir ģenētiski iekodēts izdzīvot – gan traumatisko situāciju laikā, gan lai atgūtos no tām. Tāpat, kā tas vērojums dzīvnieku pasaulē, arī cilvēka  ķermenim piemīt spēja sevi dziedēt caur dabīgu trīsu procesu.

TRE® ir 7 vienkāršu, inovatīvu vingrinājumu kopums, kas, rosina ķermenī  šīs dabīgās trīsas vai zinātniskāk izsakoties – rosina neirogēnās vibrācijas. Procesa laikā tiek aktivizēts dabiskais refleksa mehānisms un sākas trīce, kas atbrīvo saspringtos muskuļus un nomierina nervu sistēmu.

TRE® ir kā pārstartēšanās mehānisms mūsu ķermeņiem, kas ļauj atsiet mūsu ķermeni no pagātnes pieredzēm, lai atgrieztu to mierīgā, dabīgā un atbrīvotā stāvoklī. TRE ir drošs, dabīgs un lielākoties  patīkams process. Cilvēki to raksturo kā relaksējošu, uzjautrinošu, dažkārt dziļi mierinošu.

TRE® ir piemērots ikvienam, kas vēlas sevi atbrīvot no ikdienas spiediena un stresa. Tas var būt kā dziedinošs ceļojums vai arī var kļūt par ikdienas praksi, kas palīdz justies lielākā līdzsvarā stājoties pretī dzīves straujajam ritmam. Tā ir apbrīnojama, dziļa, dabīga saruna ar savu ķermeni pēc kuras Jūs jutīsieties mierīgāks, laimīgāks un veselāks.