Mans Santjago ceļš

Ir 2015.gada 4.decembra rīts un savā datorā atrodu lidmašīnu rezervāciju uz Spāniju un atpakaļ.  Nav jau tā, ka tas bija vienas nakts spontāns lēmums. Nemaz nē! Turpat 10 gadus biju nēsājusi ideju par Santjago ceļu savā dzīves mugursomā, kaut kur dziļi iestumtu un lielākoties aizmirstu. Ja ne kosmosa nemitīgie atgādinājumi gan tiešā, gan pastarpinātā veidā, droši vien tā arī būtu palikusi tikai un vienīgi laba doma un nepiepildīts sapnis. Bet tā, tieši 5 mēnešus vēlāk, 2016.gada 4.maijā pilnā ekipējumā stāvu Pireneju kalnu pakājē gatava doties Ceļā. Par Ceļu ir jāzina divas lietas – Tu vari nesaņem to, ko gaidīji un  vari saņemt to, ko esi pelnījis! Abās nozīmēs!

Esmu nogājusi  divus Santjago ceļus – 2016.gadā Sanžanpjedeporta – Santjago 775 km un 2017.gadā Lisabona – Santjago 630 km. Lai kaut kur aizietu, no kaut kā ir jādodas prom, bet lai kaut kur nokļūtu -tur ir jāatnāk. Tā laikam visprecīzāk var raksturot sajūtas pēc mana pirmā un pēc mana otrā Santjago ceļa.

Par pirmo ceļu 2017.gada beigās iznāca mana grāmata „Laiks doties ceļā. 775 km līdz Santjago” . Un tieši tad turot rokā vēl pēc tipogrāfijas krāsas smaržojošo eksemplāru, sajutu –  kāds mans dzīves posms ir noslēdzies un esmu gatava doties tālāk!

Grāmatu var iegādāties Jāņa Rozes un Globuss grāmatnīcās, internetā un noteikti pie manis! Ja interesē – padod ziņu!

Par abiem ceļiem ir saglabājušies arī bloga ieraksti, ja vēlies uzzināt ko vairāk spied šeit!