Kas ir neirogēnā trīce?

Pilnīgi noteikti ikviens no mums ir piedzīvojis pēkšņu, nekontrolējamu trīcēšanu. Vai tas būtu brīdis pirms publiskas uzstāšanās, uzreiz pēc pēkšņa negadījuma vai pat aizraujošos prieka un sajūsmas brīžos. Tāpat noteikti esat dzirdējuši kādu sakām „kājas trīcēja, ka nevarēju nostāvēt”, „rokas trīcēja tā, ka viss krita ārā”, „man zobi klabēja aiz dusmām” vai „es drebēju kā apšu lapa”. Es spilgti atceros to sajūtu, kad pirms uzstāšanās man šķita, ka kakls visā tā garumā veic pa labi un kreisi straujas kustības un ir nesaprotams kā galva tam nekratās  līdzi. Pie kam šāda trīcēšanas pieredze nav vērojama tikai cilvēkiem, tā piemīt visiem zīdītājiem un šo arī sauc par neirogēno trīci.

Neirogēnā trīce ir centrālās nervu sistēmas reakcija un  dabīgs veids kā reaģēt ar strauju muskuļu saspringšanu un atslābināšanos (kas arī ir trīcēšana) nolūkā atbrīvoties no spriedzes un sasprindzinājuma, lai atjaunotu ķermenī miera sajūtu un balansu.

Diemžēl mūsdienu kultūrā un sociumā, trīcēšana un drebēšana tiek uzskatīta par vājuma un ievainojamības pazīmi. Tā vietā, lai iegūto spriedzi uzreiz atbrīvotu, kā to brīnišķīgi dara dzīvnieki, mēs stresa hormonus, kas tiek ķermenī savairoti, lai izdzīvotu, rūpīgi glabājam un vairojam.

TRE® ir 7 vienkāršu vingrinājumu kopums, kas, rosina ķermenī  neirogēnās vibrācijas. Procesa laikā tiek aktivizēts dabiskais refleksa mehānisms un sākas trīce, kas atbrīvo saspringtos muskuļus un nomierina nervu sistēmu. Tas ir droši un ar tūlītēju efektu!